Акмеологічні аспекти фахової компетентності майбутнього медичного психолога
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XIX.3.75.2015.190Ключові слова:
акмеологія, фахова компетентність, професіоналізація, медичний психологАнотація
У статті представлено наукове обґрунтування поняття “акмеологія” та “фахова компетентність”, подана характеристика змісту акмеологічних аспектів фахової компетентності майбутнього медичного психолога, елементами яких стали функціональна грамотність, професійна кваліфікація, професіоналізація та деонтологічна культура особистості медичного психолога.
Посилання
Danylova H. Acmeological school: a new quality of education. Osvita i upravlinnia. 2009; 2: 96-108 (in Ukrainian).
Horbatiuk S.M., Havrylov O.V., Spivak V.I. “ed.”. The role of the psychologist in medical diagnostic, psycho and rehabilitation activities. Proceedings of Kamenetz-Podolsk National University named after Ivan Ohiyenka. Kam’ianets'-Podil's'kyi: Medobory-2006; 2013 (in Ukrainian).
Zhyhir V.I., Cherneha O.A., Vachevs'kyi M.V. “ed”. Professional education. Kyiv: TOV Kondor; 2012 (in Ukrainian).
Vitenko I.S. Professional education. Kyiv: Zdorov’ia; 2007 (in Ukrainian).
Mykhailov B.V., Tabachnikov S.I., Maruta N.O. Strategic ways of psychotherapy and medical psychology in Ukraine. Ukrains'kyi medychnyi al'manakh. 2004; 7 (4): С. 99-102 (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 S. S. Hlyestova
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).