Характеристика ліпідтранспортної системи у хворих при гіпогепаринемії
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.2.70.2014.68Ключові слова:
гепарин, ліпідний профіль, жирні кислоти, атеросклерозАнотація
Досліджували стан ліпідтранспортної системи у хворих з різними варіантами атеросклерозу залежно від рівня гепарину в плазмі крові. Встановлено, що вміст гепарину був знижений у всіх обстежених, при цьому ступінь зниження рівня гепарину був найбільш виражений у випадках атеросклерозу, посилених розладами кровообігу. Порушення ліпідтранспортної системи носили атерогенний характер і проявлялися збільшенням вмісту загального холестерину і ліпопротеїдів дуже низької щільності, зниженням вмісту поліненасичених жирних кислот. Вважаємо, що порушення ліпідтранспортної системи пов'язані з виснаженням синтезу гепарину, що слід розглядати як можливий патогенетичний механізм атеросклерозу.
Посилання
Alekperov EZ, Nadzhafov RN. Modern concepts of the role of inflammation in atherosclerosis. Kardiologiya. 2010;6:88-1. (in Russian).
Kukharchuk VV. The controversial and unsolved issues in atherosclerosis problem in the first decade of the XXI century. Terapevticheskiy arkhiv. 2009;81(5):14-2. (in Russian).
Frolova YuV, Ageeva EV, Vinogradova TV. The role of lipoprotein lipase activity and the level of hyperinsulinemia non-esterified fatty acids in the development dyslipoproteinemia. Meditsinskiy akademicheskiy zhurnal. 2005;5(4):43-9. (in Russian).
Talaeva TV, Bratus' VV. Atherosclerosis: multifactorial pathogenesis and systemic. Ukrains'kyi kardiolohichnyi zhurnal. 2007;5:101-1. (in Russian).
Titov VN. Atherosclerosis - a problem of general biology: violation of the biological functions of supply and endoecology. Uspekhi sovrememennoy biologii. 2009;129(2):124-3. (in Russian).
Ragino YuI, Chernyavskiy AM, Volkov AM. Factors and mechanisms of development of coronary atherosclerosis. Novosibirsk: Nauka; 2011. 168 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 S. H. Kotiuzhynska, A. I. Hozhenko
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).