Оптимізація репараційного остеогенезу при атиповому видаленні зубів
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.2.70.2014.69Ключові слова:
збагачена тромбоцитами плазма, репараційний остеогенез, атипове видалення зубаАнотація
Збагачена тромбоцитарна плазма (ЗТП) крові є природним матеріалом, який дає змогу активно стимулювати процеси репарації. Спектр показань до застосування ЗТП дуже широкий і торкається багатьох галузей медицини. У стоматології ця методика застосовується переважно в комбінації з остеопластичними матеріалами при операціях синус-ліфту, аугментації альвеолярного гребеня, пародонтологічних та імплантологічних втручаннях. У даній роботі ми застосовували ЗТП для оптимізації репараційного остеогенезу після операції атипового видалення зубів.
Посилання
Berchenko GN, Urazgil'deev ZI, Kesyan GA. Activation reparative osteogenesis via resorbable bioactive material - calcium phosphate bioceramics and integrated drug Kollapan. Ortopediya, travmatologiya i protezirovanie. 2000;2:96-8. (in Russian).
Iordashvili AK, Gololobov VG. Reparative osteogenesis: theoretical and practical aspects of the problem. Parodontologiya. 2002;1-2:22-1. (in Russian).
Kulakov AA, Robustova TG, Nerobeev AI. Endoscopy Oral and Maxillofacial Surgery. Moskow: GEOTAR – Media; 2010. 955 p. (in Russian).
Lavrishcheva GI, Gorokhova GP. Questions reparative regeneration of bone tissue. Stomatologiya. 2003;3:65-9. (in Russian).
Matros-Taranets' IM, Kalinovs'kyi DK, Dziuba MV. Variants of clinical use of platelet concentrate in maxillofacial surgery. Implantolohiia. Parodontolohiia. Osteolohiia. 2006;1:10-5. (in Ukrainian).
Marks R. latelet-rich plasma: confirmation of the effectiveness of the use of. Mezhdunarodnyy zhurnal Chikagskogo Tsentra Sovremennoy Stomatologii. 2004;2:43-0. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 N. B. Kuzniak, M. P. Prodan, S. I. Tryfanenko
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).