Гігієнічний статус порожнини рота пацієнтів на тлі хронічних колітів
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.2.70.2014.70Ключові слова:
хронічні коліти, гігієнічні індекси, генералізований пародонтит, катаральний гінгівітАнотація
У статті наведено результати визначення гігієнічних індексів у пацієнтів із хронічними колітами. Показано взаємозв'язок між станом гігієни порожнини рота та тяжкістю стоматологічного діагнозу в даної категорії пацієнтів, а саме: при погіршенні стану гігієни спостерігається поглиблення патологічного процесу в пародонті.
Посилання
Danylevs'kyi NF, Borysenko AV. Periodontal disease. Kyiv: Zdorov’ia; 2000. 123 p. (in Russian).
Dmitrieva LA. Periodontitis. Moskow: MEDpress- inform; 2007. 163 p. (in Russian).
Zelenova EG, Zaslavskaya MI, Salina EV. The microflora of the oral cavity: norm and pathology. Nizhniy Novgorod: Izdatel'stvo NGMA; 2004. 76 p. (in Russian).
Mdinaradze GN. Providing dental care to patients with ulcerative colitis and Crohn's disease. Dissertation. Moscow; 2006. 35 p. (in Russian).
Orekhova LYu. Periodontal disease. Moskow: Poli Mediya Prees; 2004. 155 p. (in Russian).
Podgaetskaya OE, Shnayder SA. The etiology and pathogenesis of chronic generalized periodontitis. Bukovyns'kyi medychnyi visnyk. 2007;1:127-8. (in Russian).
Samoilenko AV. Modern aspects of etiology, pathogenesis and treatment of various clinical variants of generalized periodontitis. Dissertation. Odesa; 2003. 34 p. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 N. V. Manashchuk
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).