Поширеність стоматологічної патології в осіб із хворобою Шегрена
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.2.70.2014.73Ключові слова:
хвороба Шегрена, салівація, стоматологічні захворюванняАнотація
Мета досліджень полягала у вивченні функціональної активності слинних залоз і поширеності стоматологічної патології в осіб із хворобою Шегрена. Результати досліджень показали, що ушкодження слинних залоз, зумовлене як розвитком запального процесу – неспецифічного і специфічного, так і травматичного походження, супроводжується зниженням функціональної активності слинних залоз. Виявлено збільшення поширеності карієсу і запальних захворювань слизової оболонки порожнини рота.
Посилання
Makarova OV, Shvartsman ZD, Yamshchikova TYu. Systemic connective tissue disease. Medical-social examination and rehabilitation. Sankt-Peterburg; 2013. 135 p. (in Russian).
Afanas'ev VV. Salivary glands. Illnesses and injuries. Moskow: GEOTAR-Media; 2012. 296 p. (in Russian).
Mitrikov BV, Panin AM, Gayduk IV. Limfoepitelialnogo destruction of the salivary glands of patients with Sjogren's disease: clinical morphological aspects of diagnosis. Meditsinskaya pomoshch'. 2008;3:29-1. (in Russian).
Nasonova VA, Simonova MV, Radenska-Lopovok SG. The defeat of the salivary glands in Sjogren's syndrome and disease. Moskow: Mir knig; 2010. 160 p. (in Russian).
Grulkowski I, Nowak JK, Karnowski K. Quantitative assessment of oral mucosa and labial minor salivary glands in patients with Sjogren's syndrome using swept source OCT. Biome. Opt. Express. 2013;5(1):259-4.
Grigor'ev SS. The role of oral fluid in the processes of de- and remineralization of hard tissue of teeth in patients with Sjogren's syndrome. Ural'skiy meditsinskiy zhurnal. 2008;10:70-1. (in Russian).
Leont'ev VK, Petrovich YuA. Biochemical Methods in Clinical and Experimental Dentistry. Omsk; 1976. 95 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 I. K. Novitska, A. I. Chelii
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).