Патогенетичні особливості терапії гіпертонічної хвороби у пацієнтів із супутнім абдомінальним ожирінням та дефіцитом маси тіла
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.2.70.2014.82Ключові слова:
гіпертонічна хвороба, ожиріння, дефіцит маси тіла, структурно-геометричне ремоделювання лівого шлуночка, ендотеліальна дисфункціяАнотація
У дослідженні проведений аналіз показників структурного ремоделювання міокарда та ендотеліальної функції судин у хворих на гіпертонічну хворобу та різною масою тіла після 3- та 6-місячної антигіпертензивної (лізиноприл, амлодипін) та гіполіпідемічної (аторвастатин) терапії. Результати дослідження демонструють, що найменша динаміка регресу гіпертрофії міокарда лівого шлуночка та динаміка покращення ендотеліальної функції судин визначається в пацієнтів із дефіцитом маси тіла.
Посилання
Egan BM, Li J, Qanungo S. Blood pressure and cholesterol control in hypertensive hypercholesterolemic patients: national health and nutrition examination. Circulation. 2013;128:29-1.
Blacher J, Halimi JM, Hanon O. Management of arterial hypertension in adults: 2013 guidelines of the French Society of Arterial Hypertension. Presse Med. 2013;42:819-5.
Rosolova H. Combined therapy of arterial hypertension. Vnitr Lek. 2013;59:366-9.
Januszko-Giergielewicz B, Kubiak M, Gromadzinski L. The role of combination therapy in the management of hypertension in patients with chronic kidney disease. Przegl Lek. 2013;70:199-4.
Girerd X, Hanon O, Pannier B. Trends in the use of antihypertensive drugs in France from 2002 to 2012: FLAHS surveys. Ann. Cardiol. Angeiol (Paris). 2013;62:210-4.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 V. K. Tashchuk, V. I. Denysiuk, H. I. Hrebtii
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).