Аналіз впливу факторів визрівання когорт за народженням на географічний розподіл ризиків інвалідизації внаслідок серцево-судинних захворювань
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.2.70.2014.89Ключові слова:
інвалідизація, серцево-судинні захворювання, когорти за народженням, географічна модельАнотація
Вивчені процеси інвалідизації внаслідок серцево-судинних захворювань (ССЗ) населення Житомирської області суцільним методом упродовж 1999-2008 рр. за дизайном стрип-спліт-плот. За допомогою географічної мікст-моделі ми підтримали гіпотезу гетерогенності розподілу ризиків інвалідизації за когортами, віковим групам і часовим періодам. Аналіз даних виконаний на основі ієрархічної нелінійної мікст-моделі. Доведено, що впливові фактори визрівання когорт (ФВК), а саме вік, когорта за народженням, періоди часу внаслідок нерівномірності географічного розподілу посилювали територіальні варіації ризиків інвалідизації внаслідок ССЗ.
Посилання
Klymeniuk VP, Halachenko OO, Ochered'ko OM. Analysis of disability due to cardiovascular disease by ARS-based design strip split Plot Design. Skhidnoievropeis'kyi zhurnal hromads'koho zdorov’ia. 2012;2-3:155-3. (in Ukrainian).
Klymeniuk VP. Learning disability due to cardiovascular disease based on the birth cohorts. Skhidnoievropeis'kyi zhurnal hromads'koho zdorov’ia. 2013;1:155-6. (in Ukrainian).
Klymeniuk VP. Research historical trend levels of disability due to stroke using the ARS-decomposition. Skhidnoievropeis'kyi zhurnal hromads'koho zdorov’ia. 2013;1:63-1. (in Ukrainian).
Nosulich TM. Formation of the market of medical services at the regional level (organizational and economic aspects) [dissertation]. Kyiv; 2008. 21 p. (in Ukrainian).
Fu WJ. Ridge Estimator in Singular Design with Application to Age-Period-Cohort Analysis of Disease Rates. Communications in Statistics – Theory and Method. 2000;29:263-8.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 V. P. Klymeniuk, O. M. Ocheredko
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).