Синдром гіперандрогенії і тиреоїдний статус у жінок
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.2.70.2014.95Ключові слова:
адреногенітальний синдром, тиреоїдний статус, гіперандрогенія, галакторея, лікуванняАнотація
У статті наведено випадок адреногенітального синдрому в жінки, який супроводжувався рідкісним проявом – галактореєю. Обговорюються версія патогенезу останньої і можливості патогенетичної терапії.
Посилання
Yefimov AS, Bodnar PM, Bol'shova-Zubkovs'ka OV. Endocrinology. Kyiv: Vyscha shkola; 2004. 350 p. (in Ukrainian).
Efremov AV, Nekrasova MF, Predtechenskaya EV. Evaluation of thyroid function in women with hyperandrogenism. Vestnik novykh meditsinskikh tekhnologiy. 2004;3:67-8. (in Russian).
Lyashuk PM, Rozgon GI, Glibka AZ. The case of hypothyroidism, coupled with the syndrome galactorrhea-amenorrhea. Vrachebnoe delo. 1998;4:23-4. (in Russian).
Liashuk PM, Pashkovs'ka NV, Protsenko OV. Excessive hairiness in women. Klinichna ta eksperymental'na patolohiia. 2013;1:206-0. (in Ukrainian).
Semeniuk LM. Hyperandrogenism as a factor in reproductive losses. Klinichna endokrynolohiia ta endokrynna khirurhiia. 2013;1:71-9. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 P. M. Liashuk, A. A. Iliushyna, S. V. Hluhovska, O. V. Hrabovetskyi, I. V. Skhodnytskyi
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).