Характеристика показників екскреторної та кислотнорегулювальної функцій нирок за умов дії солей алюмінію у статевонезрілих та статевозілих щурів
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.2.70.2014.102Ключові слова:
нирки, хлорид алюмінію, статевонезрілі щури, статевозрілі щуриАнотація
У дослідах на 36 статевонезрілих та статевозрілих нелінійних самцях білих щурів масою відповідно 0,60-0,10 та 0,16-0,21 кг показано більш істотний нефротоксичний вплив досліджуваного екологічного чинника на статевонезрілих тварин, судячи з того, що концентрація білка в сечі та його екскреція зростали на тлі уведення солей алюмінію в статевонезрілих щурів. У статевозрілих щурів виявлено тенденцію до зростання екскреції аміаку та вірогідне збільшення амонійного коефіцієнта при уведенні солей алюмінію [2, 3].
Посилання
Varlamova OV, Anohin AN, Synzynys BI. Information system "Ecology and Toxicology aluminum». Gigiena i sanitarija. 2004;3:73-5. (in Russian).
Vepriuk IuM, Rohovyi IuIe. Physiological characteristics renal function combined effects of lead and aluminum salts. Klinichna ta eksperymental'na patolohiia. 2013;XII(2):46-1. (in Ukrainian).
Vepriuk IuM, Rohovyi IuIe, Shumko NM, Hrytsiuk MI. Effect of aluminum salt excretory, kyslotnorehulyuvalnu renal function in intact mature and immature rat pineal gland misc. In: Nauk. materials and practical. Conf. "Science of XXI Century: Meeting the Challenges of our time». Bukharest; 2013. 189-3 p. (in Ukrainian).
Hrytsiuk MI. Effect of melatonin on renal function ionorehulyuvalnu under stress and performance aluminum salts and lead [avtoreferat]. Ternopil'; 2007. 22 p. (in Ukrainian).
Rudenko SS. Aluminium natural habitats: Biochemical adaptation of animals. Ruta, 2001. 300 p. (in Ukrainian).
Tariq M, Morais C, Sujata B. Aluminum exacerbates cyclosporin induced nephrotoxicity in rats. Ren Failure. 1999;21:35-8.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Y. M. Vepryuk
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).