Аналіз антенатальних факторів ризику при багатоплідній вагітності
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.2.70.2014.107Ключові слова:
багатоплідна вагітність, антенатальний ризикАнотація
Нами обстежено 42 вагітні з двійнятами, які народили у 2013 році в клінічному пологовому будинку №2 м. Чернівці. Встановлено, що багатоплідна вагітність частіше трапляється в повторновагітних вікової категорії 25-30 років (52,3 %). Перебіг вагітності двійнятами ускладнюється у 78,5 %, що значно вище середньопопуляційного показника. Дихоріальні діамніотичні двійнята домінують (57,1%) у структурі багатоплідної вагітності. Передчасні пологи при дихоріальних діамніотичних двійнятах трапляються в три рази рідше (23,6%) ніж при монохоріональній діамніотичній багатоплідній вагітності (75,4%).
Посилання
Ajlamazjan JeK, Kulakov VI, Radzinskij VE, Savel'eva GM. Obstetrics. Moskow: GJeOTAR-Media; 2007. 57-9 p. (in Russian).
Blickstein I, Keith LG. Pregnancy, Epidemiology, Gestation & Perinatal Outcome. Ltd. Informa UK; 2005. 946 p.
Clinical Management Guidelines for Obstetrician-Gynecologists. 2004;56:276-5.
Consensus views arising from the 50th Study Group: Multiple Pregnancy / RCOG; 2006. 56-8 p.
Dodd JM, Crowther CA. Specialised antenatal clinics for women with a multiple pregnancy to improve maternal and infant outcomes. Cochrane Database of Systematic Reviews; 2008.
Yinon Y, Mazkereth R, Rosentzweig N. Growth restriction as a determinant of outcome in preterm discordant twins. Obstet. Gynecol.; 2005. 80-4 p.
Practice Committee of the Society for Assisted Reproductive Technology and the American Society for Reproductive Medicine. Guidelines on the number of embryos transferred. Fertil. Steril. 2004;82(1-2).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 О. V. Kravchenko
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).