Перинатальні ризики при повторному кесаревому розтині та вагінальних пологах у жінок із рубцем на матці
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.2.70.2014.108Ключові слова:
рубець на матці, перинатальні ризикиАнотація
Під спостереженням було 251 вагітна, гестаційний період яких проходив на тлі рубця на матці в нижньому сегменті матки після попереднього кесаревого розтину. 225 вагітних були прооперовані повторно, 26 жінок народили самостійно (10,3 % від усіх вагітних із рубцем на матці). Встановлено, що при правильній оцінці факторів ризику вагінальні пологи в жінок із рубцем на матці проходять фізіологічно. Наявність рубця на матці в нижньому сегменті суттєво не впливає на характер пологової діяльності та тривалості пологів. Збільшення маси плода до 300 г при вагінальних пологах у жінок із рубцем на матці не призводить до зростання як акушерських, так і перинатальних ускладнень. Зростання при вагітності з рубцем на матці таких ускладнень, як плацентація по рубцю та неспроможність рубця становить високий ризик розвитку як материнської, так і перинатальної патології.
Посилання
Gorbachova AV, Komissarova LM, Chernuha EA. Diagnosis of uterine scar in pregnant women undergoing Caesarean section. Akusherstvo i ginekologija. 2008;1:40-3. (in Russian).
Strizhakov AN, Kuz'mina TE. Pregnancy after cesarean section: for, complications, outcomes. Voprosy ginekologii, akusherstva i perinatologii. 2002;1(2):40-6. (in Russian).
BIRTH AFTER PREVIOVS CAESAREAN BIRTH. Royal College of Obstetricians (RCOG) Green – top Guideline. 2007.
Guidelines for Vaginal Birth after Previous Caesaren Birth. SOGC CLINICAL PRACTICE GUIDELINES. 2005;155:164-4.
Vaginal birth after previous cesarean delivery. ACOG Practice Bulletin. Am. College of Obstetricians and Gynecologists. Obstet. Gynecol. 2004;104(54):303-2.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 O. V. Kravchenko, V. A. Varvus
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).