Вміст заліза в сироватці крові хворих із черепно-мозковою травмою легкого і середнього ступенів тяжкості в гострому і проміжному періодах
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.4.72.2014.212Ключові слова:
залізо, черепно-мозкова травма, гострий і проміжний періодАнотація
Наведені результати дослідження вмісту заліза в сироватці крові у 283 хворих з черепно-мозковою травмою (ЧМТ) легкого та середнього ступенів тяжкості в гострому і проміжному періодах. Виявлено залежність між дефіцитом заліза і розвитком основних клінічних симптомів ЧМТ.
Посилання
Alferov VV, Meshcheryakova AV. Kharakteristika otdel'nykh metallov i ikh vliyanie na organizm cheloveka [Characteristics of individual metals and their effect on the human body]. Metally pri osteoartroze. Donetsk: Nord-Press; 2008. 28-110 р. (in Russian).
Kudrin AV, Gromova OA. Mikroelementy v nevrologii [Microelements in neurology]. Moscow: GEOTAR – Media; 2006. 304 р. (in Russian).
Avtsyn AP, Zhavoronkov AA, Rish MA, Strochkova LS. Mikroelementozy cheloveka: etiologiya, klassifikatsiya, organopatologiya [Microelementoses of man: etiology, classification, organopathology]. Moscow: Meditsina; 1991. 496 р. (in Russian).
Kirilenko E, Kirilenko A, Lesnik S, Fus S. Mul'tielementnyy analiz volos: novye vozmozhnosti diagnostiki [Multi-element hair analysis: new diagnostic capabilities]. Liky Ukrayiny. 2001;12:28-9. (in Russian).
Skalny AV. Bioelements and Bioelementology in Pharmacology and Nutrition: Fundamental and Practical Aspects. Pharmacology and nutritional intervention in the treatment of disease. 2011;25:3-10.
Skalny AV. Development of the concept of bioelements and the prospects of bioelementology. Trace Elements in Medicine. 2009;10:1-6.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 M. G. Semchyshyn, B. V. Zadorozhna
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).