Окремі аспекти лікування стабільної стенокардії: оцінка ризику розвитку ускладнень при поєднаному перебігу з ХОЗЛ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVIII.4.72.2014.217Ключові слова:
стабільна стенокардія, хронічне обструктивне захворювання легень, карведилолАнотація
Досліджено вплив карведилолу на показники легеневої вентиляції у хворих на стабільну стенокардію в поєднанні з хронічним обструктивним захворюванням легень і доведено доцільність його призначення в період стійкої ремісії супутньої патології.
Посилання
Voronkov LG. Beta-blokatory v svete novykh rekomendatsiy po lecheniyu khronicheskoy serdechnoy nedostatochnosti [Beta-blockers in the light of new recommendations for the treatment of chronic heart failure]. Zdorov"ya Ukrayiny. 2013;4:17-8. (in Russian).
Radchenko AD. Pochemu my boimsya naznachat' beta-adrenoblokatory pri arterial'noy gipertenzii? [Why we are afraid to prescribe beta-blockers in hypertension?]. Ukr. kardiol. zh. 2013;4:66-90. (in Russian).
Mentz RJ, Wojdyla D, Fiuzat M. Association of beta-blocker use and selectivity with outcomes in patients with heart failure and chronic obstructive pulmonary disease (from OPTIMIZE-HF). Amer. J. of Cardiol. 2013;111(4):582-87.
Enriquez JR, Lemos JA, Parikh SV. Association of chronic lung disease with treatments and out comes patient with acute myocardial infarction. Am. Heart J. 2013;165(1):43-9.
Rutten FH, Zuithoff NP, Hak E. β-blockers may reduce mortality and risk of exacerbations in patients with chronic obstructive pulmonary disease. Arch. іntern. med. 2010;170(10):880-87.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 V. K. Tashchuk, T. N. Amelinа, A. S. Polianska, О. I. Hulaga
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).