Можливості кристаломорфометричного аналізу при оксалатно-кальцієвій кристалурії у дітей
DOI:
https://doi.org/10.24061/164723Ключові слова:
діти, оксалатно-кальцієва кристалурія, кристаломорфометричний аналізАнотація
У структурі дисметаболічних нефропатій особливе місце посідає оксалатно-кальцієва кристалурія (ОКК). З огляду на циклічність проявів та необхідність моніторингу метаболічних зсувів для запобігання прогресуванню літогенних процесів, проведено вивчення інформативності кристаломорфометричного аналізу сечі при ОКК у дітей. У процесі динамічного спостереження за 27 дітьми з ОКК використано метод кристаломорфометрії, який дозволяє об’єктивно моніторувати процеси кристалізації шляхом реєстрації кількості кристалів у одиниці біоматеріалу з визначенням їх сумарного об’єму. У результаті дослідження доведено діагностичну значущість кристаломорфометричного аналізу і показано перспективи його застосування при оксалатно-кальцієвій кристалурії в дітей.
Посилання
Zubarenko OV, Stoieva TV. Kliniko-anamnestychni predyktory prohresuvannia pry dysmetabolichnii nefropatii u ditei [Clinical anamnestic predictors progression in children with dysmetabolic nephropathy]. Odes'kyi medychnyi zhurnal. 2013;4:47-2. (in Ukrainian).
Maksimova SM, Samoylenko IG, Bukhtiyarov EV. Sluchay nefrokal'tsinoza i nefrolitiaza u novorozhdennogo rebenka [The case of nephrocalcinosis and nephrolithiasis in a newborn child]. Zdorov'e rebenka. 2011;5:115-19. (in Russian).
Viswanathan P, Rimer JD, Kolbach AM. Calcium oxalate monohydrate aggregation induced by aggregation of desialylated Tamm-Horsfall protein. Urol Res. 2011;39:269-82.
Kurtz MP, Eisner BH. Dietary therapy for patients with hypocitraturic nephrolithiasis. Nat Rev Urol. 2011;8:146-52.
Tiselius HG. A hypothesis of calcium stone formation: an interpretation of stone research during the past decades. Urol Res. 2011;39:231-43.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 T. V. Stoieva, W. Erikova, N. G. Lotysh, G. A. Serkyz, G. A. Nikitina
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).