Компресійна механічна асфіксія при дорожньо-транспортній пригоді
DOI:
https://doi.org/10.24061/165269Ключові слова:
асфіксія, смерть, плями Тардьє, екхімотична маскаАнотація
Асфіксія при здавленні грудної клітки і живота має свої особливості. Якщо при одночасному здавленні смерть настає відносно швидко, то при неодночасному або бічному здавленні потерпілий вмирає не відразу. Здавлення живота зумовлює зміщення органів черевної порожнини та обмежує рухливість діафрагми, що призводить до порушення дихання та серцевої діяльності; при здавленні грудної клітки, крім зниження дихання, порушується гемодинаміка в легенях і судинах головного мозку.
Посилання
Babanin AA, Mishalov VD, Bilovyts'kyi OV, Skrebkova OYu. Sudova medytsyna [Forensic Medicine]. Simferopol': NATA; 2012. 580 p. (in Ukrainian).
Khokhlov V. Sudebnaya meditsina [Forensic Medicine]. Smolensk: OAO «Znak pocheta»; 2010. 993 p. (in Russian).
Kulyk OF, Bachyns'kyi VT, Savka IH, Vanchuliak OYa. Osoblyvosti sudovo-medychnoho doslidzhennia trupa pry okremykh vydakh smerti [Features of the forensic examination of the corpse for certain types of death]. Chernivtsi: BDMA; 2005. 211 p. (in Ukrainian).
Kontsevych IO, Mykhailychenko BV. Sudova medytsyna [Forensic Medicine]. Kyiv: MP “Lesia”; 1997. 656 p. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 I. L. Bezhenar
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).