Оцінка результатів визначення віку дорослих за стоматологічним статусом на основі удосконалених методик
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVII.3.67.2013.140Ключові слова:
судова одонтологія, визначення віку за стоматологічним статусом, патологічна стертістьАнотація
На основі математичного аналізу, урахування змін твердих тканин зубів, пульпи при патологічній стертості, розроблено удосконалену методику визначення біологічного віку на основі ретроспективного обрахування нових стандартизованих коефіцієнтів методики за Kvaal et al. Проведено порівняння результатів використання методики за Kvaal et al. з запропонованими коефіцієнтами з урахуванням відносних та абсолютних похибок.
Посилання
Bida VI. Patolohichne styrannia tverdykh tkanyn zubiv ta osnovni pryntsypy yoho likuvannia [Pathological abrasion of hard tissues of teeth and basic principles of its treatment]. Kyiv: VAT «Kyivs'ka pravda»; 2002. 96 p. (in Ukrainian).
Kostenko YeYa. Rol' stomatolohii v sudovo-medychnii ekspertyzi [The role of dentistry in forensic medical examination]. Materials Intern. sciences practice conf. ["Current Issues in the Dental Current"]. Ternopil'; 2010. 136-37 p. (in Ukrainian).
Willems G. A review of the most commonly used dental age estimation techniques. The J. of Forensic Odonto-Stomatology. 2001;19(1):9-17.
Kostenko Ye, Bobrov N. Forensic dentistry: from age determination to identification. Folia Societatis Medicinae Legalis Slovacae. 2012;2(1):45-1.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 Ye. Ya. Kostenko
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).