Показники комп’ютерної стабілографії при судово-медичній експертизі травм шийного відділу хребта та навколохребцевих структур
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVII.3.67.2013.156Ключові слова:
травма шийного відділу хребта, комп’ютерна стабілографіяАнотація
Ушкодження шийного відділу хребта (ШВХ) та відповідних навколохребцевих морфологічних структур здатні суттєво впливати на стан функції підтримання вертикального положення тіла за рахунок формування розладів опорно-рухового апарата (ОРА), зокрема хребта – основної системи кінематичного ланцюга ОРА. Оскільки при тілесних ушкодженнях ШВХ процеси компенсації хребтоворухомого сегмента (ХРС) порушуються, то і визначення інформативних біомеханічних індикаторів – є актуальним для судово-медичної практики.
Посилання
Usachev VI, Abdulkerimov KhT, Grigor'ev SG. Avtomatizirovannaya komp'yuternaya stabilograficheskaya diagnostika ataksiy s ispol'zovaniem analiza vektorov i statisticheskogo metoda «derev'ev klassifikatsii» [Automated computer stabilographic diagnostics of ataxia using vector analysis and the statistical method of "classification trees"]. Voenno-medicinskaja akademiya (SPb); Ural'skaya gos. med. akademiya (Ekaterinburg); ZAO «OKB “Ritm”» (Taganrog). – SPb.; 2003. 24 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 V. O. Olkhovskyi, O. M. Peshenko
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).