Управління моніторингу смертності в результаті дії наркотичних речовин у Словаччині
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVII.3.67.2013.169Ключові слова:
наркотичні речовини, токсикологічний аналіз, моніторинг, управлінняАнотація
Вживання наркотичних та інших психотропних речовин є серйозною проблему охорони здоров'я. Моніторинг смертності, пов'язаної з вживанням наркотичних та психотропних речовин, є однією з основ для формування антинаркотичної політики і стратегії не тільки на національному, але й на міжнародному рівні. У роботі описано управління моніторингу, пов'язаних з наркотиками смертей і створення так званого спеціального реєстру, пов'язаних із наркотиками смертей у Словаччині. Проведений аналіз усіх випадків, зареєстрованих у період із 2004 по 2010 рік.Посилання
Sidlo J. Quality of the monitoring of drug-related deaths in Slovak republic. Folia Societatis Medicinae Legalis Slovacae. 2012. 70-1 p.
Sidlo J. Psychoactive substances related to the deaths. Bratislava. Medical J. 2012. 26-9 p.
Sidlo J. Somatic and fatal consequences of opiates and opioids abuse. Alkoholizmus a drogové závislosti. 2012. 271-84 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 J. Sidlo
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).