Метод ехоенцефалоскопії в експертизі та діагностиці лікворно-гіпертензивного синдрому у хворих з наслідками черепно-мозкової травми
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVII.3.67.2013.183Ключові слова:
черепно-мозкова травма, ехоенцефалоскопія, лікворно-гіпертензивний синдромАнотація
На основі дослідження 86 осіб із наслідками легкої закритої черепно-мозкової травми виявлено, що найбільш частим синдромом є синдром вегето-судинної дистонії. Відмічена гіпердіагностика лікворно-гіпертензивного синдрому в даної категорії осіб на основі проведення лише ехоенцефалоскопічного дослідження. Вказано на недоцільність проведення ехоенцефалоскопічного дослідження хворим з уже проведеною нейровізуалізацією.
Посилання
Potapov AA, Likhterman LB, Kravchuk AD. Cherepno-mozgovaya travma: nauchnye i prikladnye aspekty problemy [Craniocerebral trauma: scientific and applied aspects of the problem]. Meditsina katastrof. 2010;2:38-41. (in Russian).
Sinyagin RV. Otsenka kachestva zhizni pri posledstviyakh legkoy cherepno-mozgovoy travmy [Assessment of the quality of life in the aftermath of an easy craniocerebral injury]. Permskiy meditsinskiy zhurnal. 2010;27(6):45-8. (in Russian).
Zenkov LR, Ronkin MA. Funktsional'naya diagnostika nervnykh bolezney [Functional diagnostics of nervous diseases]. Moskow: Meditsina; 1982. 432 p. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 O. D. Khomenko, I. I. Krychun, I. V. Bathyns’ka, N. O. Batih
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).