Сучасні особливості грудного вигодовування дітей першого року життя та догляду за ними
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVII.2.66.2013.75Ключові слова:
грудний вік, природне вигодовування, дитяча нутриціологіяАнотація
У статті проведено аналіз принципів вигодовування дітей першого року життя, яких дотримуються сучасні матері. Обстежено 87 дітей віком до одного року, які перебували на грудному вигодовуванні. Показано, що підходи до вигодовування дітей та принципи уведення прикормів дещо відрізняються від міжнародних рекомендацій по підтримці грудного вигодовування. Зазначені і проаналізовані основні труднощі, з якими стикається мати під час природного вигодовування дитини.
Посилання
Abol'yan LV, Novikova SV. Sovremennye aspekty grudnogo vskarmlivaniya [Modern aspects of breastfeeding]. Pediatriya. Zhurnal im. G.N. Speranskogo. 2011;90(1):80-3. (in Russian).
Zakharova IN, Sugyan NG, Dmitrieva YuA. Formirovanie kishechnoy mikrobioty u detey pervogo polugodiya zhizni i kharakter vskarmlivaniya [The formation of the intestinal microbiota in children of the first half of the year of life and the nature of feeding]. Voprosy prakticheskoy pediatrii. 2010;5(5):115-21. (in Russian).
Nechytailo YuM. Nutrytsiolohiia dytiachoho viku [Nutritionology of childhood]. Chernivtsi: BDMU; 2008. 208 p. (in Ukrainian).
Bhutta ZA, Labbok M. Scaling up breastfeeding in developing countries. Lancet. 2011;378(9789):378-80.
Fewtrell MS. Breast-feeding and later risk of CVD and obesity: evidence from randomised trials. Proc Nutr Soc. 2011;1:1-6.
Grieger JA, Scott J, Cobiac L. Dietary patterns and breast-feeding in Australian children. Public Health Nutr. 2011;23:1-9.
Owen CG, Whincup PH, Cook DG. Breast-feeding and cardiovascular risk factors and outcomes in later life: evidence from epidemiological studies. Proc Nutr Soc. 2011;1:1-7.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 Yu. M. Nechytailo, I. S. Seman'-Min`ko, O. G. Buriak
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).