Визначення можливості зашивання операційної рани при етапних санаціях очеревинної порожнини
DOI:
https://doi.org/10.24061/2413-0737.XVII.2.66.2013.107Ключові слова:
оптична густина плазми венозної крові, перитонітАнотація
Представлені результати моніторингу оптичної густини плазми венозної крові в процесі виконання запрограмованих повторних санацій черевної порожнини у 32 хворих на розлитий перитоніт. Виявлено, що параметри показника при триваючому перитоніті зростають понад 0,58 ОД і знижуються за його відсутності, а також після зашивання черевної порожнини наглухо. Запропоновано використовувати даний показник при визначенні показань до закривання черевної порожнини наглухо.
Посилання
Tsyganenko AYa, Boyko VV, Krivoruchko IA. Gnoynyy peritonit: patofiziologiya i lechenie [Purulent peritonitis: pathophysiology and treatment]. Khar'kov: Kontrast; 2002. 280 p. (in Russian).
Polians'kyi IYu, Nitsovych BM, Huminets'kyi SH, Hrynchuk FV, Brodovs'kyi SP. Sposib spektrofotometrychnoi diahnostyky zapal'no-destruktyvnykh zakhvoriuvan' u cherevnii porozhnyni [Method of spectrophotometric diagnostics of inflammatory-destructive diseases in the abdominal cavity]. Patent 4766, Ukraina, MKY A61V17/00, A61M27/00. 15.07.2004. (in Ukrainian).
Polovyi VP, Boiko VV, Sydorchuk RI, editors. Perytonit - odvichna problema nevidkladnoi khirurhii [Peritonitis - Perpetual Problem of Emergency Surgery]. Chernivtsi: Meduniversytet; 2012. 376 p. (in Ukrainian).
Psarras K, Symeonidis NG, Pavlidis ET. Current management of diverticular disease complication. Tech Coloproctol. 2011;15(1):9-12.
Lamme B, Boermeester MA, Belt EJ, van Till JW, Gouma DJ, Obertop H. Mortality and morbidity of planned relaparotomy versus relaparotomy on demand for secondary peritonitis. Br J Surg. 2004;91(8):1046-54.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 V. V. Tarabanchuk
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).