Взаємозв’язок між показниками інсулінорезистентності, ліпідного обміну та вмістом гормонів жирової тканини у хворих на гіпотиреоз
DOI:
https://doi.org/10.24061/213577Ключові слова:
гіпотиреоз, адипонектин, резистин, лептинАнотація
Розглянуто вплив гормонів жирової тканини на механізми розвитку інсулінорезистентності і показники ліпідного обміну в пацієнток із гіпотиреозом віком до 50 років залежно від індексу маси тіла, а також досягнення стану медикаментозної компенсації гіпотиреозу. Виявлено порушення ліпідного обміну, а також зниження чутливості до інсуліну. Досягнення компенсації гіпотиреозу шляхом замісної терапії дає позитивний ефект відносно нормалізації показників ліпідного і вуглеводного обміну, адипонектину і лептину. При порівнянні результатів, отриманих у підгрупах із компенсованим і субкомпенсованим гіпотиреозом, вірогідні відмінності через шість місяців виявлені за рівнями адипонектину та інсуліну.Посилання
Smirnov AN. Elementy endokrinnoy regulyatsii [Elements of endocrine regulation]. Moscow: GEOTAR-Media; 2008. 94-100 p. (in Russian).
Correia ML, Rahmouni K. Role of leptin in the cardiovascular and endocrine complications of metabolic syndrome. Diabetes Obes Metab. 2006;8(6):603-10.
Farvid MS, Ng TW, Chan DC. Association of adiponectin and resistin with adipose tissue compartments, insulin resistance and dyslipidaemia. Diabetes Obes Metab. 2005;7(4):406-13.
Guzik TJ, Mangalat D, Korbut R. Adipocytokines – novel link between inflammation and vascular function? J Physiol Pharmacol. 2006;57(4):505-28.
Karastergiou K, Mohamed-Ali V, Jahangiri M. Adiponectin for prediction of cardiovascular risk? British Journal of Diabetes and Vascular Disease. 2009;9:150-5.
Perez-Lopez FR, Larrad-Mur L, Kallen A. Gender differences in cardiovascular disease: hormonal and biochemical influences. Reproductive Sciences. 2010;17(6):511-31.
Wolk R, Berger P, Lennon RJ. Plasma leptin and prognosis in patients with established coronary atherosclerosis. J Am Coll Cardiol. 2004;44:1819-24.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 O. M. Didushko
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).