Особливості лікування бронхіальної астми в дітей шкільного віку з різними групами крові
DOI:
https://doi.org/10.24061/213704Ключові слова:
бронхіальна астма, діти, групи кровіАнотація
Проведення комплексного обстеження 56 дітей, хворих на бронхіальну астму, показало, що тяжчий перебіг астми та інтенсивність застосування комбінації “інгаляційні глюкокортикостероїди + β2-агоністи короткої дії” притаманний особам із А(ІІ), Rh(-), MN еритроцитарними антигенами. У дітей із В(ІІІ), М, Rh(+) групами крові найефективнішим за наявності тяжкого нападу астми виявився комплекс: системні глюкокортикостероїди, β2- агоністи короткої дії (сальбутамол) та еуфілін.Посилання
Abramov AA. Geneticheskie analizy v meditsine – sovremennye vozmozhnosti i perspektivy [Genetic analyzes in medicine - modern possibilities and prospects]. Russkiy meditsinskiy zhurnal. 2011;20:1298-1302. (in Russian).
Besh LV. Nove v diahnostytsi ta likuvanni bronkhial'noi astmy u ditei: praktychnyi pidkhid do prochytannia naisuchasnishykh mizhnarodnykh uzghodzhuval'nykh dokumentiv [New in the diagnosis and treatment of bronchial asthma in children: a practical approach to reading the most up-to-date international co-ordinating documents]. Klinicheskaya immunologiya, allergologiya, infektologiya. 2010;3:49-52. (in Ukrainian).
Tumanov AK. Osnovy sudebno-meditsinskoy ekspertizy veshchestvennykh dokazatel'stv [Basics of forensic medical examination of physical evidence]. Moscow: Meditsina; 1975. 380 p. (in Russian).
Bottini N, Ronchetti F, Bottini FG. Atopic and nonatopic asthma in children. J Asthma. 2005;42(1):25-8.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 L. V. Mykaliuk, O. K. Koloskova, S. I. Tarnavs’ka
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).