Синдром хронічної втоми та стан клітинної і гуморальної ланок системного імунітету
DOI:
https://doi.org/10.24061/213837Ключові слова:
синдром хронічної втоми, клітинна і гуморальна ланка, адаптивний імунітетАнотація
Синдром хронічної втоми асоціюється із дисфункцією клітинної ланки системного імунітету за рахунок вираженого зменшення абсолютної і відносної кількості ТCD3+-лімфоцитів; глибоким дефіцитом абсолютної та відносної кількості імунорегуляторних Тлімфоцитів (ТCD4+ і ТCD8+); зниженням імунорегуляторного та ефекторного індексів і зростанням лейко-Тклітинного індексу, суттєво зростає в периферичній крові абсолютна і відносна кількість зрілих Влімфоцитів (ВCD22+), концентрація імуноглобулінів основних класів (IgM, IgG, IgA), циркулюючих імунних комплексів, підвищується алергізація організму пацієнтів, імунна реактивність. На цьому тлі знижується імуноглобулінсекреторна функція В-лімфоцитів із продукції IgM та IgG, титр нормальних (природних) антитіл та активність системи комплементу.Посилання
Artsinovich NG, Galushina TS. Sindrom khronicheskoy ustalosti [Chronic Fatigue Syndrome]. Moscow: Nauchnyy mir; 2002. 220 р. (in Russian).
Men'shikov VV, editors. Laboratornye metody isledovaniya v klinike [Laboratory research methods in the clinic]. Moscow: Meditsina; 1987. 292-5 p. (in Russian).
Naskova V, Kaslik J, Rina J. Simple method of circulating immune complex detection in humen sera by polyetylenglycol precipitation. J Immunol. 1998;15(4):399-406.
Mawle AC, Rayes M, Schmid DS. Is Chronic Fatigue Syndrome in Infections disease? Infect Agents Dis. 1994;2(5):333-41.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 I. Y. Sydorchuk, H. D. Koval’, N. M. Kaspruk, Y. V. Moroziuk, R. P. Liashuk, K. I. Yakovets’, L. P. Petelina
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).