Болонський процес - рушійна сила вищої освіти
DOI:
https://doi.org/10.24061/214162Ключові слова:
болонський процес, освіта, реформаАнотація
У статті описано особливості впровадження європейської системи освіти в українську. Наведено історичний нарис створення Болонської системи освіти в країнах Європи та пострадянському просторі. Описано мету та цілі Болонського процесу. Подано переваги та недоліки європейської освіти у світі та в Україні.Посилання
Van der Vende MK. Bolonskaya deklaratsiya: rasshirenie dostupnosti i povyshenie konkurentosposobnosti vysshego obrazovaniya v Evrope [Bologna Declaration: expanding the availability and competitiveness of higher education in Europe]. Vysshee obrazovanie v Evrope. 2000;25(3):14. (in Russian).
Dolzhenko OV. Sorbonskaya i Bolonskaya deklaratsii: Informatsiya k razmyshleniyu... [Sorbonne and Bologna Declarations: information for consideration ...]. Vestnik Vyssheyshey shkoly. 2000;6:57-64. (in Russian).
Lukichev GA. Integratsiya i effektivnost' – tseli reform v vysshem obrazovanii stran Evropy [Integration and efficiency - the goals of reforms in higher education in Europe]. Nauchnyy vestnik Moskovskogo gosudarstvennogo tekhnicheskogo universiteta grazhdanskoy aviatsii. 2000;26:13-8. (in Russian).
Reforma vysshego obrazovaniya v Niderlandakh [Reform of higher education in the Netherlands] [Internet]. Gollandskiy institut v Sankt-Peterburge; Available from: http://www.holinst.spb.ru
Barblan A. The Sorbonne Declaration – Follow-Up and Implications: A Personal View. Geneva: AEU/CRE; 1999.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 L. A. Babliuk, M. M. Ostrovskyi, M. O. Kulynych-Mis’kiv
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).