Значення принципів Болонського процесу у підвищенні якості навчання на кафедрі внутрішньої медицини
DOI:
https://doi.org/10.24061/215457Ключові слова:
викладання внутрішньої медицини, Болонська система, оцінювання студентівАнотація
У статті узагальнено актуальні питання викладання внутрішньої медицини у ВНЗ на сучасному етапі. Наведені засоби підвищують якісну успішність студентів, оскільки вона є провідною вимогою навчального процесу. Впровадження в педагогічний процес принципів Болонської системи показало, що якісне навчання ґрунтується на: об’єктивному оцінюванні на кожному практичному занятті вихідного та прикінцевого рівня знань студентів, поетапного проведення підсумкового модуля, прозорості оцінювання, заздалегідь підготовленого до участі в практичному занятті, та підсумковому модулі тематичного хворого.Посилання
Voronenko YuV. Shliakhy nablyzhennia vyschoi medychnoi osvity v Ukraini do mizhnarodnykh standartiv [Ways of approaching higher medical education in Ukraine to international standards]. Ukrains'ki medychni visti. 1997;1:59-60. (in Ukrainian).
Kruhliakov E. Chomu nebezpechna lzhenauka [Why is pseudoscience dangerous]. Dzerkalo tyzhnia. 2002;17:13. (in Ukrainian).
Milerian VIe. Metodychni osnovy pidhotovky ta provedennia navchal'nykh zaniat' u medychnykh vuzakh [Methodical bases of training and conducting of training sessions in medical universities]. Kiev; 2006. 84 р. (in Ukrainian).
Poliachenko YuV, Perederii VH, Pidaiev AV. Medychna osvita u sviti ta v Ukraini [Medical education in the world and in Ukraine]. Kiev: Knyha plius; 2005. 284 р. (in Ukrainian).
Lewkonai R. Patient right and medical education: clinical principles. Med Techer. 2011;33(5):551-4.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 V. M. Haliuk, N. M. Haliuk, M. I. Yavors’kyi
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).