Галітоз та можливості його корекції
DOI:
https://doi.org/10.24061/215992Ключові слова:
галітоз, студенти, діагностика, профілактика, засоби гігієни «Colgate»Анотація
Проведене клінічно-психологічне дослідження показало високу поширеність галітозу в студентів стоматологічного факультету. Більшість майбутніх лікарів недостатньо володіли інформацією про галітоз, фактори його виникнення, діагностику, ліквідацію. Виявлено, що у виникненні галітозу в обстежених осіб провідне місце мали стоматологічні фактори. Серед суб'єктивних органолептичних тестів більш інформативним є тест із флосом, який можна використовувати для об'єктивної самодіагностики наявності неприємного запаху та якості індивідуальної гігієни порожнини рота. Доведено, що засоби та предмети індивідуальної гігієни фірми «Colgate» значно покращують гігієнічний стан порожнини рота та сприяють ліквідації оральних причин галітозу. Головними, як для боротьби з галітозом, так і для профілактики його виникнення залишаються комплексний підхід до гігієни порожнини рота, регулярність і правильне виконання всіх індивідуальних маніпуляцій.Посилання
Popruzhenko TV, Shakovets NV. Galitoz. Voprosy diagnostiki, lecheniya i profilaktiki ustoychivogo nepriyatnogo zapakha izo rta [Halitosis. Issues of diagnosis, treatment and prevention of persistent halitosis]. Moscow: MEDpress-inform; 2006. 48 р. (in Russian).
Pakhomov GN, Solov'ev AA, Kravchenko VV, Sorokoumov GL, Zakariev ZZ, Pavlova NA. Problema galitoza [Halitosis problem]. Rossiyskiy stomatologicheskiy zhurnal. 2007;5:46-8. (in Russian).
Figueiredo LC, Rosetti EP, Marcantonio EJr. The relationship of oral malodor in patients with or without periodontal disease. J Periodontal. 2002;73(11):1338-42.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 T. S. Haranina, L. V. Zhytariuk
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).