Кореляції фармакогенетичних особливостей та тривожно-депресивної симптоматики у хворих на епілепсію
DOI:
https://doi.org/10.24061/219274Ключові слова:
епілепсія, фармакорезистентність, фармакогенетика, депресіяАнотація
За результатами статистичної обробки даних дослідження виявлено достовірні кореляції між поліморфізмами СС генів Р – глікопротеїн rs1045642, Р – глікопротеїн rs1128503, поліморфізмом ТТ гена SCN1A rs3812718 та депресивною і тривожною симптоматикою, тільки у групі пацієнтів із фармакорезистентною формою епілепсії. На основі проведеного дослідження можна стверджувати, що комбінація поліморфізмів СС генів Р – глікопротеїн rs1045642, Р – глікопротеїн rs1128503 і ТТ поліморфізму гена SCN1A rs3812718 з депресивним та тривожним розладом у конкретного хворого може слугувати критерієм неефективності використання антиконвульсантів у даному випадку. Цей критерій потрібно обов’язково враховувати для максимально швидкого визначення фармакорезистентності в пацієнта та вчасного ( до розвитку епілептогенезу) вибору адекватної (у тому числі хірургічної) тактики лікування.Посилання
Andrianova E. Rukovodstvo po diagnostike i terapii epilepsii [Guidelines for the diagnosis and treatment of epilepsy]. NeyroNEWS. 2011;5:58-62. (in Russian).
Litovchneko TA. Rezistentnye epilepsii: prichiny i metody lecheniya [Resistant epilepsy: causes and treatment methods]. NeyroNEWS. 2010;6:21-8. (in Russian).
Smulevich AB. Depressii pri somaticheskikh i psikhicheskikh zabolevaniyakh [Depression with somatic and mental illness]. Moscow: MIA; 2003. 425 р. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 V. I. Smolanka, М. М. Oros, N. V. Sofilkanych
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).