Патоморфологія спайкового процесу
DOI:
https://doi.org/10.24061/222860Ключові слова:
спайкова хвороба, морфологія, патогенезАнотація
Викладені результати вивчення патоморфологічної картини спайкової хвороби та визначені основні закономірності формування спайок. Показано, що провідну роль у прогресуванні спайкової хвороби відіграє неспецифічне хронічне запалення проліферативного характеру, яке, в деяких випадках, носить дегенеративний або атрофічний характер.Посилання
Beliavs'ka BM. Hostra spaikova kyshkova neprokhidnist' pislia apendektomii [Acute adhesive intestinal obstruction after appendectomy]. Naukovyi visnyk Uzhhorods'koho universytetu. Seriia Medytsyna. 2003;20:95-7. (in Ukrainian).
Sydorchuk RI. Abdominal'nyi sepsys [Abdominal sepsis]. Chernivtsi: BDMU; 2006. 482 р. (in Ukrainian).
Saed GM, Diamond MP. Differential expression of alpha smooth muscle cell actin in human fibroblasts isolated from intraperitoneal adhesions and normal peritoneal tissues. Fertil Steril. 2004;82(3):1188-92.
Tan HL, Shankar KR, Ade-Ajayi N, Guelfand M, Kiely EM, Drake DP, et al. Reduction in visceral slide is a good sign of underlying postoperative viscero-parietal adhesions in children. J Pediatr Surg. 2003;38(5):714-16.
Van der Wal JB, Jeekel J. The use of statins in postoperative adhesion prevention. Ann Surg. 2007;245(2):185-6.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 V. P. Polyovoy, R. I. Sydorchuk, A. S. Palyanitsa, R. P. Kobasko
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).