Клінічна ефективність впливу ультафіолетового опромінення на свербіж шкіри у діалізних хворих
DOI:
https://doi.org/10.24061/223053Ключові слова:
свербіж шкіри, гемодіаліз, ультрафіолетове опроміненняАнотація
Уремічний свербіж шкіри – це приклад того, що давні та досі невирішені клінічні проблеми ускладнюють лікування та погіршують якість життя хворих на хронічну хворобу нирок V стадії, які перебувають на гемодіалізі через недостатнє визначення остаточних методів лікування.Посилання
Dudar IO, Honchar YuI, Abrahamovych KhIa. Sverbizh shkiry ta yakist' zhyttia u khvorykh na hemodializi [Skin itching and quality of life in hemodialysis patients]. Ukrains'kyi zhurnal nefrolohii ta dializu. 2007;3:33. (in Ukrainian).
Dudar IO, Abrahamovych TN, Abrahamovych KhIa. Sverbizh shkiry yak zahal'ne poniattia. Sverbizh shkiry pry khronichnii nyrkovii nedostatnosti Itching of the skin as a general concept [Itching of the skin in chronic renal failure]. Ukrains'kyi zhurnal nefrolohii ta dializu. 2008;1:77. (in Ukrainian).
Dudar IO, Honchar YuI, Abrahamovych KhIa. Sverbizh u khvorykh na hemodializi ta yoho likuvannia. Efekt likuvannia ul'trafioletovym vyprominenniam [Itching in patients with hemodialysis and its treatment. The effect of ultraviolet radiation treatment]. Ukrains'kyi zhurnal nefrolohii ta dializu. 2011;1:12. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 H. Ya. Abrahamovych
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).