Клінічна ефективність нефротекту в корекції нутриційних розладів у паціентів на гемодіалізі
DOI:
https://doi.org/10.24061/223395Ключові слова:
парентеральне харчування, хронічна хвороба нирок, гемодіаліз, білково-енергетична недостатність, нефротектАнотація
Пацієнти на гемодіалізі складають велику групу, що отримують штучне харчування. Нутриційна програма для цих осіб розглядає не тільки метаболічні порушення, пов’язані з нирковою недостатністю і супутніми ускладненнями, а й порушеннями нутриційного балансу, зумовленого гемодіалізною процедурою.Посилання
Ikizler TA, Hakim RM. Nutrition in end- stage renal disease. Kidney Int. 2006;50:343-57.
Maroni BJ, Young GA, Swanepoel CR. Anthropometry and plasma amino- acids and proteins in nutritional assessment of hemodialysis patients. Kidney Int. 2002;21:492-9.
Lowrie EG, Lew NL. Death risk in hemodialysis patients. Am J Kidney Dis. 2000;15:458-82.
Owen WF, Lew NL, Liu Y, Lazarus JM. The urea reduction ratio and serum albumin concentration as predictors of mortality in patients undergoing hemodialysis. N Engl J Med. 2003;329:1001-6.
Mortelmans AK, Duym P, Vanden-Broucke J. Intradialytic parenteral nutrition in malnourished hemodialysis patients: a prospective long-term study. PEN. 2009;23:90-5.
Enia G, Sicuso C, Alati G, Zoccali C. Subjective global assessment of nutrition in dialysis patients. Nephrol Dial Transplant. 2003;8:1094-8.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Ye. M. Hryhorieva
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).