Хронобіологічні, хронопатологічні і хронофармакологічні особливості в нефрології
DOI:
https://doi.org/10.24061/223418Ключові слова:
біоритми, десинхронози, хронофармакологія, нефрологіяАнотація
У даній статті наведені хронобіологічні особливості сечоутворення та їх порушення при патології. Знання цих даних є основою для ефективності та безпеки фармакотерапії захворювань нирок. У статті представлено досвід (експериментальний і клінічний) ефективної і безпечної фармакокорекції (нефропатологічних станів) з урахуванням часу доби і сезонів року.Посилання
Arushanyan EB. Khronofarmakologiya [Chronopharmacology]. Stavropol; 2000. 565 р. (in Russian).
Komarov FI, Rapoport SI. Khronobiologiya i khronomeditsina [Chronobiology and Chronomedicine]. Moscow: Triada-Kh; 2000. 488 р. (in Russian).
Peleshchuk AP, Mel'man NYa, Taran AI. Sutochnyy ritm nekotorykh pokazateley deyatel'nosti pochek u bol'nykh ostrym glomerulonefritom [Daily rhythm of some indicators of kidney activity in patients with acute glomerulonephritis]. Terapevticheskiy arkhiv. 1973;5:78-81. (in Russian).
Tyagaeva IR, Dzhioev IG. Khronomeditsinskie metody rekreatsii zdorov'ya lits s khronicheskoy pochechnoy nedostatochnost'yu [Chronomedical methods of recreation of the health of persons with chronic renal failure]. Vladikavkaz; 2000. 37 р. (in Russian).
Khil'debrandt G, Mozer M, Lekhofer M. Khronobiologiya i khronomeditsina [Chronobiology and Chronomedicine]. Moscow: Arnebiya; 2006. 144 р. (in Russian).
Aslanyan NL, Krishchan EM, Asatryan DG, Eritsyan GT. Khronobiologiya vydelitel'noy funktsii pochek [Chronobiology of renal excretory function]. Yerevan: Erevanskiy GMI; 1989. 45 р. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 S. M. Drogovoz, A. V. Kononenko, M. P. Timofeyev, S. M. Dmitriyenko
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).