Етіологічна структура інфекції при хронічному калькульозному пієлонефриті залежно від типу запалення в нирках
DOI:
https://doi.org/10.24061/223525Ключові слова:
інфекція, пієлонефрит, сечокам’яна хворобаАнотація
З метою уточнення етіологічної структури збудників хронічного калькульозного пієлонефриту в осіб із серозним і гнійним запальним процесом у нирках проаналізовано 243 випадки хронічного пієлонефриту і сечокам'яної хвороби. Виділено три групи пацієнтів із серозним, гнійним запальним процесом у нирках, але без клініки бактерійного шоку, гнійним запальним процесом у нирках і з клінікою тяжкого сепсису і бактерійного шоку. Встановлено, що для обструктивного пієлонефриту, що викликаний сечокам'яною хворобою, характерна динамічна структура збудників. Серозне і гнійне запалення ниркової тканини можуть викликати різні збудники, але найбільш частою з них є кишкова паличка. З тяжкістю запального процесу і ниркової деструкції характер збудників змінюється. Найбільш тяжкий перебіг має запалення, що викликане синьогнійною паличкою. Для сечової флори хворих на пієлонефрит характерна висока резистентність щодо часто використовуваних антибактеріальних препаратів.Посилання
Kolpakov IS. Mochekamennaya bolezn' [Urolithiasis]. Moscow: Akademiya; 2006. 232 р. (in Russian).
Loran OB. Retsidiviruyushchie infektsii mochevykh putey. Algoritm diagnostiki i lecheniya [Recurrent urinary tract infections. Diagnostic and treatment algorithm]. Moscow; 2008. 32 р. (in Russian).
Tiktinskiy OL, Aleksandrov VP. Mochekamennaya bolezn' [Urolithiasis]. St. Petersburg; 2000. 384 р. (in Russian).
Yanenko EK, Rumyantsev VB, Safarov PM, Stupak NV. Okklyuziya mochevyvodyashchikh putey - osnovnaya prichina razvitiya ryada oslozhneniy mochekamennoy bolezni [Urinary tract occlusion is the main reason for the development of a number of complications of urolithiasis]. Urologiya. 2003;1:17-21. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 V. N. Yel’sky, S. N. Shamrayev, A. G. Krivobok, S. A. Sokhin
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).