Вплив штучної сили тяжіння 2G на екскреторну функцію нирок
DOI:
https://doi.org/10.24061/223534Ключові слова:
екскреторна функція нирок, підвищена сила тяжінняАнотація
Перша згадка про лікувальне використання штучної сили тяжіння (ШСТ) на живі організми відноситься до VIII століття. Сьогодні інтерес вчених до цього питання зростає з кожним днем, проте дані про вплив ШСТ на видільну функцію нирок носять нечисленний, розрізнений і несистематизований характер. У зв’язку з цим представляється вельми актуальним вивчити дію ШСТ на ниркову екскрецію води, електролітів і креатиніну в експерименті.Посилання
Kotel'nikov GP, Galkin RA, Makarov IV. Gravitatsionnaya terapiya kak metod lecheniya bol'nykh khronicheskoy ateroskleroticheskoy ishemiey nizhnikh konechnostey [Gravity therapy as a method of treating patients with chronic atherosclerotic ischemia of the lower extremities]. Samara: GP «Perspektiva»; 2003. 56 р. (in Russian).
Kotel'nikov GP, Yashkov AV, Makhova AN. Eksperimental'noe obosnovanie gravitatsionnoy terapii [Experimental substantiation of gravitational therapy]. Moscow: Meditsina; 2005. 280 р. (in Russian).
Kotel'nikov GP, Yashkov AV. Gravitatsionnaya terapiya [Gravity therapy]. Moscow: Meditsina; 2003. 244 р. (in Russian).
Zaytseva EN, Zaytsev AR, izobretateli. Ustroystvo dlya sozdaniya povyshennykh nagruzok na laboratornykh zhivotnykh [Device for creating increased loads on laboratory animals]. Pat. Ros. Federatsiya. № 112827. 2012 Jan. 27. (in Russian).
Zaytseva EN, Zaytsev AR, Dubishchev AV, izobretateli. Ustroystvo dlya izucheniya vliyaniya povyshenykh nagouzok na laboratornykh zhivotnykh [A device for studying the effect of increased load on laboratory animals]. Pat. Ros. Federatsiya. № 93674. 2010 May 05. (in Russian).
Natochin YuV. Patofiziologiya pochki [Pathophysiology of the kidney]. Moscow: Binom; St. Petersburg: Nevskiy dialekt; 2001. 336 р. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 E. N. Zaitceva, A. V. Dubishchev
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).