Можливості водного навантаження в діагностиці гепаторенального синдрому у хворих на хронічний гепатит
DOI:
https://doi.org/10.24061/223596Ключові слова:
хронічний гепатит, нирки, водне навантаженняАнотація
Для виявлення ранніх порушень функціонального стану нирок у хворих на хронічний гепатит ефективним є проведення водного навантаження в oб’ємі 0,5 % від маси тіла.Посилання
Gozhenko AI, Kuksan' NI, Gozhenko EA. Metodika opredeleniya pochechnogo funktsional'nogo rezerva u cheloveka [The method for determining the renal functional reserve in humans]. Nefrologiya. 2001;5(4):70-3. (in Russian).
Pimanov SI. Novaya kontseptsiya gepatorenal'nogo sindroma [New concept of hepatorenal syndrome]. Consilium Medicum. 2008;8:67-72. (in Russian).
Arroyo V, Ginns P, Gerbes A, Dudley FJ, Gentilini P, Laffi G, et al. Definition and diagnostic criteria of refractory ascites and hepatorenal syndrome in cirrhosis. Hepatology. 1996;23:164-76.
Ruiz del Arbol L, Monescillo A, Arocena С, Ginès P, Moreira V, et al. Circulatory function and hepatorenal syndrome in cirrhosis. Hepatology. 2005;42(2):439-47.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 O. B. Kvasnyts’ka
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).