Експериментальне дослідження ліофільного порошку кавуна як потенційного засобу діуретичної дії
DOI:
https://doi.org/10.24061/223731Ключові слова:
ліофільний порошок кавуна звичайного, діурез, швидкість клубочкової фільтраціїАнотація
В експерименті на білих щурах досліджена сечогінна дія ряду доз ліофільного порошку м’якоті кавуна звичайного. За результатами проведених досліджень встановлено, що ліофільний порошок кавуна в дозі 150 мг/кг проявляв значні діуретичні властивості (діурез перевищував показники вихідного стану на 49,2 % (p<0,01)) та посилював швидкість клубочкової фільтрації на 41,0 % (p<0,01) порівняно з інтактним контролем.Посилання
Berkhin EB, Ivanov YuI. Metody eksperemental'nogo issledovaniya pochek i vodno-solevogo obmena [Methods of experimental study of the kidneys and water-salt metabolism]. Barnaul: Altayskoe knizhnoe izdatel'stvo; 1972. 199 р. (in Russian).
Chiej R. Encyclopaedia of medicinal plants. Edinburgh: MacDonald; 1984. 448 p.
Chopra RN. Indigenous drugs of India. Calcutta: Academic Publishers; 1958. 816 p.
Duke JA, Ayensu ES. Medicinal plants of China. Algonac, Michigan: Reference Publ; 1985;2:705.
Grieve M, Leyel CF. A modern herbal. London: Penguin Harmondsworth; 1984. 912 p.
Moerman DE. Native American ethnobotany. Portland, Oregon: Timber Pr.; 1998. 927 p.
Schippers RR, Budd L. African indigenous vegetables. Rome: IPGRI; Chatham, United Kingdom; Nat. Res. Institute, 1997. 214 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 E. V. Monatko, E. A. Podpletniya
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).