Клінічно-лабораторні особливості періоду вторинної олігурії в перебігу гострої ниркової недостатності
DOI:
https://doi.org/10.24061/223994Ключові слова:
гостра ниркова недостатність, вторинна олігурія, патогенез, діагностикаАнотація
Проаналізовано 398 хворих на гостру ниркову недостатність (ГНН), що розділені на 20 груп за нозологічним принципом. Виявлено період вторинної олігурії (ВО) у перебігу ГНН, який спостерігався в різних групах у 23-29 % осіб і характеризувався абсолютною летальністю. ВО розвивається внаслідок прогресуючого пошкодження ниркової паренхіми в періоді поліурії, супроводжується погіршенням загального стану хворих, розвитком поліорганної недостатності, збільшенням концентрації креатиніну в плазмі крові та протеїнурії на тлі різкого зменшення діурезу та щільності сечі після періоду поліурії.Посилання
Borisov IA, Sura VV, Denisov AYu. Pochechnaya nedostatochnost' u lits pozhilogo i starcheskogo vozrasta [Renal failure in elderly and old people]. Rossiyskiy meditsinskiy zhurnal. 1998;6:54-7. (in Russian).
Hozhenko AI, Fedoruk OS. Kliniko-laboratorni osoblyvosti nyrkovoi nedostatnosti pry leptospirozi [Clinical and laboratory features of renal failure in leptospirosis]. Infektsiini khvoroby. 2001;1:9-14. (in Ukrainian).
Hozhenko AI, Fedoruk OS. Kliniko-laboratorni osoblyvosti nyrkovoi nedostatnosti pry leptospirozi [Emergencies in nephrology]. Infektsiini khvoroby. 2001;2:33-9. (in Ukrainian).
Nikolaev AYu, Mshyuvanov YuS. Lechenie pochechnoy nedostatochnosti [Treatment of renal failure]. Moscow: MIA; 1999. 312 р. (in Russian).
Galley HF. Can acute renal failure be prevented. J R Coll Surg Edinb. 2000;45(1):44-50.
Jorres A, Frei U. Acute kidney failure. Internist. 2010;42(3):359-402.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 O. S. Fedoruk, A. I. Gozhenko
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).