Кореляційний аналіз електролітного складу венозної крові у недоношених новонароджених з дихальними порушеннями у ранньому неонатальному періоді
Ключові слова:
респіраторні розлади; недоношеність; електроліти кровіАнотація
Вперше проведений кореляційний аналіз електролітного складу (натрію, калію і кальцію) венозної крові у 270 недоношених новонароджених із дихальними розладами в ранньому неонатальному періоді. Виявлена кореляція між показниками іонного складу венозної крові недоношених новонароджених із дихальними порушеннями вказує на наявність механізмів, що визначають кількісні зміни Na+, K+ і Ca2+ протягом перших кількох діб життя і свідчать на користь ефективності проведених лікувальних заходів.
Посилання
Antonov AG, Badyuk EE, Tyl'kidzhi YuA. Gomeostaz novorozhdennogo (fiziko-khimicheskie pokazateli) [Newborn homeostasis (physico-chemical indicators)]. Leningrad: Meditsina; 1984. 184 p. (in Russian).
Byshevskiy ASh. Vazhneyshie biokhimicheskie pokazateli. Vnutrennie bolezni [Major biochemical parameters. Internal diseases]. 3rd ed. Rostov-on-Don: Feniks; 2009. 792-15 p. (in Russian).
Volodin NN, editors. Neontologiya [Neontology]. Moscow: GEOTAR-MEDIA; 2007. 848 p. (in Russian).
Gubler EV. Vychislitel'nye metody analiza i raspoznavanie patologicheskikh protsessov [Computational methods of analysis and recognition of pathological processes]. Moscow: Meditsina; 1987. 294 p. (in Russian).
Timoshenko VN. Nedonoshennye novorozhdennye deti [Premature newborns]. Rostov-on-Don: Feniks; 2007. 184 p. (in Russian).
Gluck S. Electrolyte quintet: acid-base. Lancet. 1998. 352-72 p.
Lorenz J, Kleinman L, Ghazala A, Markarian K. Phases of fluid and electrolyte homeostasis in the extremely low birth weight infant. Pediatrics. 1995;96:484-32.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Л. Левченко, Т. Клименко, О. Воробйова, А. Федоренко, І. Герасимов
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).