Покращання функціональних взаємозв’язків церебральних судин та перфузії головного мозку внаслідок поєднаного лікування недостатності мозкового кровообігу у вертебробазилярному басейні
Ключові слова:
недостатність мозкового кровообігу у вертебробазилярному басейні; поєднане лікування; транскраніальна допплерографія судин головного мозку; функціональні взаємозв‘язки церебральних судин; перфузія головного мозкуАнотація
За допомогою транскраніальної допплерографії судин головного мозку обстежили 41 хворого на недостатність мозкового кровообігу у вертебробазилярному басейні (ВББ), пов‘язаної з патологією шийного відділу хребта до та після проведеного поєднаного лікування, яке включало судинорозширювальну терапію ніцерголіном та курс голкорефлексотерапії в акупунктурні точки задньої поверхні шиї. Виявлено збільшення та посилення коєфіцієнтів кореляції – коефіцієнтів вірогідних взаємозв‘язків між піковими систолічними і кінцевими діастолічними швидкостями кровотоку по артеріях ВББ та швидкістю кровотоку у вені Розенталя після проведеного поєднаного лікування, що покращує перфузію головного мозку.
Посилання
Vinychuk SM, Prokopiv MM. Hostryi ishemichnyi insul't [Acute ischemic stroke]. Kiev: Naukova dumka; 2006. 159 p. (in Ukrainian).
Nakagawa K, Serrador JM, Larose SL, Moslehi F, Lipsitz LA, Sorond FA. Autoregulation in the posterior circulation is altered by the metabolic state of the visual cortex. Stroke. 2009;40(6):2062-7.
Rim NJ, Kim HS, Shin YS. Which CT Perfusion Parameter Best Reflects Cerebrovascular Reserve?: Correlation of Aceta-zolamide-Challenged CT Perfusion with Single-Photon Emission CT in Moyamoya Patients. Am J of Neuroradiol. 2008;29(9):1658-1663.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 А. Паєнок, О. Козар-Гуріна
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).