Стан системного імунітету та ефекторної ланки системи неспецифічної резистентності у хворих на гострий місцевий перитоніт
Ключові слова:
гострі хірургічні захворювання черевної порожнини; перитоніт; імунітетАнотація
У 25 хворих на гострий місцевий перитоніт на тлі гострих хірургічних захворювань черевної порожнини вивчено стан системного імунітету та неспецифічної системи протиінфекційного захисту. Виявлені зміни розцінюються як прояв реакції компенсації.
Посилання
Iftodii AH, Pol'ovyi VP, Karatieieva SYu. Stan humoral'noi imunnoi vidpovidi v protsesi perebihu eksperymental'noho rozlytoho hostroho hniinoho perytonitu [State of humoral immune response in the course of experimental spill acute purulent peritonitis]. Klinichna ta eksperymental'na patolohiia. 2004;ІІІ(2.2):308-70. (in Ukrainian).
Kostyuchenko KV, Rybachkov VV. Printsipy opredeleniya khirurgicheskoy taktiki lecheniya rasprostranennogo peritonita [Principles for determining the surgical treatment of common peritonitis]. Khirurgiya. 2005;4:9-14. (in Russian).
Kostyrnoy AV, Khadzhiev OG, Shestopalov DV, Bugaenko AV. Problemy lecheniya peritonita [Problems of treatment of peritonitis]. Klinichna khirurhiia. 2008;8:27-9. (in Russian).
Sydorchuk RI. Abdominalnyi sepsys [Abdominal sepsis]. Chernivtsi: Vyd-vo BDMU; 2006. 462 p. (in Ukrainian).
Heuer JG, Zhang T, Zhao J, Ding C, Cramer M, Justen KL, et al. Adoptive transfer of in vitro-stimulated CD4+CD25+ regulatory T cells increases bacterial clearance and improves survival in polymicrobial sepsis. J Immunol. 2005;174(11):7141-6.
Goode S, Tierney GM, Deighton C. Life threatening intra-abdominal sepsis in patients on anti-TNF-α therapy. GUT. 2005;118(3):246-49.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 В. Польовий, С. Вознюк, Р. Сидорчук, А. Паляниця
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).