Спосіб раціональної комбінації антигіпертензивних препаратів в осіб із поєднаним перебігом гіпертонічної хвороби та хронічного обструктивного захворювання легень
Ключові слова:
гіпертонічна хвороба; хронічне обструктивне захворювання легень; раміприл; гідрохлортіазид; амлодипінАнотація
Вивчено ефективніть та безпечність антигіпертензивної терапії фіксованої комбінації раміприлу та гідрохлортіазиду і комбінації фіксованої дози раміприлу з гідрохлортіазидом та амлодипіном у хворих, що мали поєднання ХОЗЛ ІІ-ІV стадії та ГХ ІІ-ІІІ стадії, вплив препаратів на рівень АТ, показники добового моніторування АТ та ЕКГ, функцію зовнішнього дихання, параметри центральної гемодинаміки. Клінічно-функціональна оцінка порівняння комбінацій раміприлу та гідрохлортіазиду, а також раміприлу, гідрохлортіазиду та амлодипіну в осіб із поєднаним перебігом ХОЗЛ та ГХ, виявило високу ефективність як у І групі так і в ІІ групі. Включення в комбінацію амлодипіну в дозі 5 мг, окрім стійкого зниження АТ, сприяє зменшенню частоти епізодів больової та безбольової ішемії міокарда, пароксизмів фібриляції передсердь. Комбінація з амлодипіном сприяє достовірному зменшенню товщини міжшлуночкової перегородки, лівого та правого передсердя.
Посилання
Vertkin AL, Skotnikov AS. Additivnost' effektov antagonistov kal'tsiya i ingibitorov APF v terapii patsientov s oslozhnennym techeniem arterial'noy gipertenzii [Additivity of the effects of calcium antagonists and ACE inhibitors in the treatment of patients with complicated arterial hypertension]. Russkiy meditsinskiy zhurnal. 2011;7:17-20. (in Russian).
Humeniuk AF. Aspekty ratsional'noho likuvannia sertsevo-sudynnykh zakhvoriuvan' khvorykh z polimorbidnymy urazhenniamy [Aspects of rational treatment of cardiovascular diseases in patients with polymorphous lesions]. Ukrains'kyi medychnyi chasopys. 2009;5:7-12. (in Ukrainian).
Chazova IE, Martynyuk TV. Sravnitel'naya effektivnost' lecheniya fiksirovannymi kombinatsiyami razlichnykh doz ramiprila i gidrokhlortiazida [Comparative efficacy of treatment with fixed combinations of different doses of ramipril and hydrochlorothiazide]. Kardiovaskulyarnaya terapiya i profilaktika. 2010;9:25-31. (in Russian).
Feshchenko YuI. KhOZL v Ukraine: problemy i puti resheniya [COPD in Ukraine: problems and solutions]. Zdorov’ia Ukrainy. 2009;9/1:3-4. (in Russian).
Shoykhet YaN, Klester EB. Osobennosti vnutriserdechnoy i legochnoy gemodinamiki po dannym ekhokardiografii u bol'nykh khronicheskoy obstruktivnoy bolezn'yu legkikh pri nalichii sochetannoy patologii [Features of intracardiac and pulmonary hemodynamics according to echocardiography in patients with chronic obstructive pulmonary disease in the presence of a combined pathology]. Pul'monologiya. 2009;3:55-60. (in Russian).
Shmelev EI. Khronicheskaya obstruktivnaya bolezn' legkikh i soputstvuyushchee zabolevaniya [Chronic obstructive pulmonary disease and associated diseases]. Pul'monologiya. 2007;2:5-9. (in Russian).
Barnes PJ. Chronic obstructive pulmonary disease: effects beyond the lungs. PLoS Med. 2010;7:103-7.
Global Initiative for Chronic Obstructive Lung Disease (Updated 2008). Electronic Resourses: www.goldcopd.com.
Chhabra SK. Chronic Obstructive Pulmonary Disease and Cardiovascular Disease. Electronic Resourses: www. medind.nic.in/iae/t06/i2/iaet06i2p95.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Л. Распутіна
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).