Застосування методів активного і інтерактивного навчання в післядипломній освіті керівників закладів охорони здоров’я як засобів для поліпшення прийняття управлінських рішень
Ключові слова:
післядипломна освіта; управління; охорона здоров‘я; активне; інтерактивне навчанняАнотація
На підставі власного досвіду організації післядипломного навчального процесу за фахом "Організація і управління охороною здоров‘я" розглянуті методи активного і інтерактивного навчання в групах слухачів курсів циклів передатестаційного та тематичного удосконалення, первинної спеціалізації на основі умовного розподілу курсантів на підгрупи за рівнем креативності (високий, стабільний, регресний стосовно адаптації до змін). Виявлені особливості підходу слухачів, з різних за креативністю підгруп, до набуття знань і навичок, які дають можливість підвищити позитивні мотивації до навчання, усунути несприятливий вплив стереотипного мислення на ухвалення та реалізацію управлінського рішення як головного соціального продукту в умовах реформування галузі.
Посилання
Law of Ukraine "On Higher Education" №2984-III, as amended on January 19, 2010 [Internet]. Available from: http://www.osvita.org.ua/pravo/law_05/part_14.html. (in Ukrainian).
Badmaev BTs. Metodika prepodavaniya psikhologii [Methods of teaching psychology] [Internet]. Available from: http://www.twirpx.com/file/160426/. (in Russian).
Makhotin DA. Interaktivnoe obuchenie na urokakh ekonomiki [Interactive learning in economics lessons] [Internet]. Available from: http://som.fio.ru/getblob.aspid =10017463. (in Russian).
Maslova LV. Aktivnye i interaktivnye metody prepodavaniya na urokakh istorii i obshchestvoznaniya [Active and interactive teaching methods at the lessons of history and social studies] [Internet]. Available from: http://festival.1september.ru/articles/512797/. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Н. Кольцова, О. Децик, Н. Федорків, Р. Ковальчук, І. Стовбан, І. Навчук
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).