Психосоматичний стан дітей і підлітків, хворих на бронхіальну астму
Ключові слова:
бронхіальна астма; діти; підліткиАнотація
Проведений аналіз показав, що на розвиток і перебіг бронхіальної астми (БА) в підлітків впливають спадкові, соціально-психологічні та соматичні фактори. Найважливішими з них виявилися генетичні, які в сукупності з несприятливим перебігом вагітності та пологів, а також поєднання атопії з іншими соматичними захворюваннями та інфекційними агентами в дітей призводили до формування захворювання. Психічний стан хворих на БА дітей і підлітків характеризувався переважанням тривожних розладів, що свідчить про наявність психотравмувальної ситуації, загрози, зумовленої хворобою. Виявлені особливості копінг-поведінки в дітей, хворих на БА, вказують на наявність проблем адаптації у зв‘язку зі значною вираженістю особистісного реагування на хворобу, сенситивного типу ставлення до хвороби, підвищеним ризиком порушення комплайенса.
Посилання
Khanin YuL. Kratkoe rukovodstvo k primeneniyu shkaly reaktivnoy i lichnostnoy trevozhnosti Ch.D. Spilbergera [A brief guide to the use of a scale of reactive and personal anxiety by Ch.D. Spielberger]. Leningrad: LNIIFK; 1976. 27 p. (in Russian).
Halterman JS, Yoos HL, Sidora K, Kitzman H. Medication use and health care contacts among symptomatic children with asthma. Ambul Pediatr. 2001;1:275-79.
Hamilton M. Development of a rating scale for primary depressive illness. Br J Soc Clin Psychol. 1967;6:278-96.
Mangione-Smith R, DeCristofaro AH, Setodji CM, Keesey J, Klein DJ, Adams JL, et al. The quality of ambulatory care delivered to children in the United States. N Eng J Med. 2007;357(15):1515-23.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Т. Процюк, Н. Суркова, Л. Коцур, Т. Капитан, О. Чирка, В. Антонець, О. Гулько, Г. Однорогова
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).