Оптимізація підготовки жінок до програм запліднення in vitro після невдалих попередніх спроб
Ключові слова:
безпліддя; невдалі спроби запліднення; гістероскопіяАнотація
У пацієнток з невдалими спробами запліднення in vitro в 60-70 % випадків спостерігаються патологічні зміни ендометрія, які найбільш часто проявляються гіперпластичними процесами і, ймовірно, за рахунок порушення процесів імплантації ембріонів, несприятливо впливають на результати лікування безпліддя. Оптимізація умов імплантації в пацієнток із невдалими спробами запліднення in vitro в анамнезі, шляхом корекції стану ендометрія за допомогою гістероскопії з подальшим вишкрібанням стінок порожнини матки перед початком контрольованої стимуляції яєчників в програмах запліднення in vitro, є виправданою і дає можливість підвищити частоту настання вагітності в даних у програмах майже у 2 рази, не впливаючи на частоту виникнення багатоплідної вагітності.
Посилання
Buravchenko NB, Zdanovskiy VM. Optimizatsiya usloviy implantatsii embrionov pri lechenii besplodiya s pomoshch'yu VRT [Optimization of embryo implantation conditions in the treatment of infertility with using ART]. Problemy reproduktsii. 2009;3:49-53. (in Russian).
Korneeva IE. Sovremennaya kontseptsiya diagnostiki i lecheniya besplodiya v brake [The modern concept of diagnosis and treatment of infertility in marriage] [dissertation abstract]. Moscow; 2006. 21 p. (in Russian).
Kulakov VI. Besplodnyy brak [Barren marriage]. Moscow: Geotar-Med; 2005. 616 p. (in Russian).
Romanova NV, Smol'nikova VYu, Kuz'michev LN. Povtornye neudachi implantatsii i primenenie PGD dlya optimizatsii programm VRT (obzor literatury) [Repeated implantation failures and the use of PGD to optimize ART programs (literature review)]. Problemy reproduktsii. 2010;1:63-7. (in Russian).
Levi-Setti PE. Implantation failure in assistedreproduction technology and a critical approach to treatment. Ann Ny Acad Sci. 2004;1034:184-99.
Sherman J Silber. Pre-implantation genetic diagnosis. Reprod. Biomed Online. 2007;6:232-37.
Surrey ES. Impact of intramural leiomyomata on in-vitro fertililizatoin-embryo transfer cycle outcome. Curr Opin Obstet Gynecol. 2003;15:239-42.
Yucebilgin MS, Aktan E, Bozcurt K. Comparison of hydrosonography and diagnostic hysteroscopy in the evulbation of infertile patients. Clin Exp Obstet Gynecol. 2004;31(1):55-8.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 О. Онищук
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).