Зіставлення клінічно-діагностичної картини окремих форм патології травної системи при бронхіальній астмі та хронічному обструктивному захворюванні легень
Ключові слова:
хронічне обструктивне захворювання легень; бронхіальна астма; травна системаАнотація
У статті наведені дані аналізу частоти та клінічно-діагностичної картини поєднаного перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) та бронхіальної астми (БА) і основних захворювань органів шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Виділені основні закономірності поєднаного перебігу ХОЗЛ і БА та захворювань ШКТ, що підтверджуються даним аналізом.
Посилання
Gembitskiy EM, Kirillov SM, Lomonosov AV. Zabolevaniya pishchevaritel'noy sistemy u bol'nykh bronkhial'noy astmoy [Digestive system diseases in patients with bronchial asthma]. Klinicheskaya meditsina. 2000;3:54-7. (in Russian).
Maev IV, Vorob'eva LP, Bugarova GA. Sostoyanie organov pishchevareniya pri khronicheskom bronkhite, bronkhial'noy astme i emfizeme legkikh [The state of the digestive system in chronic bronchitis, bronchial asthma and emphysema]. Pul'monologiya. 2002;4:85-91. (in Russian).
Khristich TN. K voprosu o patogeneze sochetannykh zabolevaniy organov pishchevareniya i bronkholegochnoy sistemy [On the pathogenesis of combined diseases of the digestive system and bronchopulmonary system]. Ukrainskiy terapevticheskiy zhurnal. 2006;2:88-91. (in Russian).
Rabinovich RA, MacNee W. Chronic obstructive pulmonary disease and its comorbidies. Br J Hosp Med (Lond). 2011;72:137-45.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 С. Коваленко, А. Дорофеев, М. Патратій, Ю. Марчук
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).