Динаміка показників поверхнево-активної фракції системи сурфактанта легень, функції зовнішнього дихання та функціональних резервів міокарда у пацієнтів із ХОЗЛ, що поєднується з ішемічною хворобою серця
Ключові слова:
ХОЗЛ; ІХС; поверхнево-активна фракція системи сурфактанта легеньАнотація
Вивчали показники функції зовнішнього дихання, рівень поверхнево-активної фракції системи сурфактанта бронхоальвеолярного секрету, фракцію викиду лівого шлуночка в пацієнтів із ХОЗЛ та із ХОЗЛ у поєднанні з ІХС. Отримані результати свідчать про зниження рівня поверхнево-активної фракції системи сурфактанта легень бронхоальвеолярного вмісту в пацієнтів обох підгруп, причому істотне зниження зазначеного показника спостерігалася в пацієнтів 2-ї підгрупи і відбувалася одночасно зі зниженням показників функції зовнішнього дихання і функціональних резервів міокарда. Перебіг ХОЗЛ супроводжується депресією поверхнево-активної фракції системи сурфактанта легень, причому дана депресія стає суттєвішою при поєднанні ХОЗЛ та ІХС.
Посилання
Chuchalin AG. Khronicheskoe obstruktivnoe zabolevanie legkikh i soputstvuyushchie zabolevaniya [Chronic obstructive pulmonary disease and related diseases]. Zdorov’ia Ukrainy. 2008;15-16:37-9. (in Russian).
Avdeev SN. Vedenie bol'nykh khronicheskoy obstruktivnoy bolezn'yu legkikh s ostroy dykhatel'noy nedostatochnost'yu [Management of patients with chronic obstructive pulmonary disease with acute respiratory failure]. Zdorov’ia Ukrainy. 2007;6:40-5. (in Russian).
Ostrovs'kyi MM, Korzh HZ. Surfaktantna systema lehen' pry nehospital'nykh pnevmoniiakh: mozhlyvi napriamy optymizatsii medykamentoznoi korektsii [Surfactant lung system in non-hospital pneumonia: possible directions for optimizing drug correction]. Zdorov’ia Ukrainy. 2008;10:62-3. (in Ukrainian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 У. Синько
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).