Аналіз ефективності хіміотерапії мультирезистентного туберкульозу в умовах поширення епідемії ВІЛ/СНІДу
Ключові слова:
частота мультирезистентності мікобактерій туберкульозу; ВІЛ/СНІД; вперше діагностований туберкульоз легень; рецидиви туберкульозу; хіміорезистентністьАнотація
Проведено аналіз ефективності найбільш раціональних режимів хіміотерапії хворих на туберкульоз легень з урахуванням оцінки антимікобактеріальної чутливості збудника, що дає можливість покращaти результати хіміотерапії та запобігти розвитку мультирезистентних форм, у тому числі, у ВІЛ-інфікованих пацієнтів.
Посилання
Feschenko YuI, Cheren'ko SO. Kontrol' za tuberkul'ozom v Ukraini na suchasnomu etapi [Tuberculosis control in Ukraine at the present stage]. Tuberkul'oz. Lehenevi khvoroby. VIL-infektsiia. 2010;3:5-13. (in Ukrainian).
WHO. Guidelines for the programmatic management of drug-resistant tuberculosis. Geneva: The organization; 2006. 361 p.
Caminero JA. A tuberculosis guide for specialist physicians. Paris, France: International Union Against Tuberculosis and Lung Disease; 2005. 324 p.
Franke MF. Risk Factors and Mortality Associated with Default from Multidrug-Resistant Tuberculosis Treatment. CID. 2008;46:1844-851.
Espimal MA, Kim SJ, Suarez PG. Standard short-course chemotherapy for drug-resistant tuberculosis: treatment outcomes in 6 countries. JAMA. 2000;283:2537-45.
Caminero JA. Treatment of multidrug-resistant tuberculosis: evidence and controversies. Int J Tuberc Lung Dis. 2006;10(8):829-37.
Caminero JA. Management of multidrug-resistant tuberculosis and patients in retreatment. Eur Respi J. 2005;25:928-36.
Grant A. Gothard Ph, Thwaites G. Managing drug resistant tuberculosis. BMJ. 2008;337:564-69.
Kwon YS. Treatment outcomes for HIV-uninfected patients with multidrug-resistant and extensively drugresistant tuberculosis. Clin Infect Dis. 2008;47(4):496-502.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Л. Тодоріко, А. Бойко, І. Єременчук, Ю. Лесюк
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).