Чинники ризику та поширеність уроджених вад розвитку серед новонароджених дітей
Ключові слова:
уроджені вади розвитку; новонароджені діти; частота; чинникиАнотація
Наведені результати епідеміологічних досліджень щодо поширеності уроджених вад у популяції новонароджених дітей Чернівецької області та ймовірних чинників, які впливають на їх розвиток. До чинників високого ризику формування уроджених вад (OR>6) відносяться: вік матері на момент зачаття старше 35 років, гострі інфекційні захворювання впродовж вагітності, вживання алкоголю та куріння матір’ю впродовж вагітності, професійно-виробничі шкідливості матері.
Посилання
Sorokman TV, Pidvysots'ka NI. Rol' henetychnykh chynnykiv u henezi urodzhenykh vad sertsevo-sudynnoi systemy [The role of genetic factors in the genesis of birth defects of the cardiovascular system]. Materials of the Third Congress of Medical Genetics of Ukraine. L'viv; 2002. 100 p. (in Ukrainian).
Tymchenko IO, Baryliak IR. Kontseptsiia prohramy ta sluzhby derzhavnoho henetychnoho monitorynhu v Ukraini [Concept of the State Genetic Monitoring Program and Service in Ukraine]. Pediatriia, akusherstvo ta hinekolohiia. 1997;4:5-8. (in Ukrainian).
Tomas SV. Sadler. Medychna embriolohiia [Medical embryology]. Lviv: Nautilis; 2001. 555 p. (in Ukrainian).
Hunter AS. Recurrence risks in offspring of adults with major heart defects: results from first cohort of British collaborative study. Lancet. 2008;31:351.
Health for all Statistical Database. WHO Copenhagen; 2007. 8 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Т. Сорокман, М. Гінгуляк, В. Пікузо, Я. Герман
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).