Частота кандидозного обсіменіння ротової порожнини у пацієнтів з патологією органів травлення
Ключові слова:
патологія органів травлення; кандидозне обсіменіння; кандидозАнотація
У 109 пацієнтів з патологією органів травлення вивчалося кандидозне обсіменіння ротової порожнини. Грибки роду Candida виявлені в 74 (67,9 %) осіб, яким проведено відповідне обстеження. У той же час кандидоз діагностовано лише у 8,3 % пацієнтів серед осіб з підозрою на дане грибкове захворювання.
Посилання
Lukashevych AV. Kandydozy [Candidiasis]. Simeina medytsyna. 2006;1:42-5. (in Ukrainian).
Sergeev AYu, Sergeev YuA. Kandidoz (priroda infektsii, mekhanizmy agressii i zashchity, laboratornaya diagnostika, klinika, lechenie) [Candidiasis (nature of infection, mechanisms of aggression and defense, laboratory diagnostics, clinic, treatment)]. Moscow: Triada X; 2001. 472 p. (in Russian).
Sergeev VS, Sergeev AV. Gribkovye zabolevaniya [Fungal diseases]. St. Petersburg; 2004. 380 p. (in Russian).
Burova SA, Kurbatova IV. Diagnostika opportunisticheskoy kandidoznoy infektsii [Diagnosis of opportunistic candidiasis infection]. Klinicheski laboratornaya diagnostika. 2000;8:41-3. (in Russian).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Л. Демешкіна, Л. Мосійчук, О. Петішко, В. Ярош, І. Васильєва, Г. Бочаров, Т. Бондаренко
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).