Розлади локального захисного бар'єра слизових оболонок дихальних шляхів при негоспітальних пневмоніях, спричинених вірусною та вірусно-бактеріальною інфекціями в час пандемії грипу A(H1N1) в Івано-Франківській області у 2009-2010 рр
Ключові слова:
негоспітальна пневмонія; грип А (H1N1); лізоцим; IFN-γАнотація
У статті наведені дані щодо оцінки системи інтерферонів та динаміки рівнів лізоциму в бронхоальвеолярному вмісті у хворих на негоспітальні пневмонії, спричинені вірусною інфекцією. Обстежено 46 хворих на негоспітальну пневмонію: група порівняння – 28 осіб, інтактних стосовно вірусної складової етіології, та 18 пацієнтів, у яких пневмонія ускладнювала перебіг грипу в період епідемії у 2009 році. Контрольну групу склали 17 практично здорових осіб (ПЗО) без наявних ознак захворювань респіраторно-вентиляційного тракту та іншої патології внутрішніх органів. Матеріалом дослідження був бронхоальвеолярний змив, який отримували при проведенні фібробронхоскопії (ФБС) за методикою Clements (1967р.) у модифікації Ramires (1980р.). Рівень IFN-γ та в бронхоальвеолярній рідині визначали методом імуноферментного аналізу на аналізаторі “StatFax 303 Plus”. Визначення активності лізоциму бронхоальвеолярного вмісту проводили за методом О.В. Бухаріна. Проведені дослідження показали, що при верифікації вірусної інфекції, у хворих на негоспітальну пневмонію, рівень IFN-г склав (0,27±0,05) пг/мл, що було в 1,41 раза меншим від значень групи порівняння (р<0,05) та аж у 4,74 раза меншим від показника в групі контролю (р<0,05). У пацієнтів, хворих на негоспітальну пневмонію, яка розвинулась як ускладнення вірусної інфекції, рівень лізоциму склав (1,27±0,15), що в 9,5 раза нижче порівняно з групою контролю (р<0,05).
Посилання
Dzyublik IV. Aktual'nye voprosy etiotropnoy terapii i spetsificheskoy profilaktiki grippa, vyzvannogo pandemicheskim virusom A/H1N1 [Actual issues of etiotropic therapy and specific prophylaxis of influenza caused by the pandemic virus A/H1N1]. Zdorov’ia Ukrainy. 2009;23/1:33. (in Russian).
Dziublyk IV, Mironenko AP, Hutsalo OV, Tsvitkova OV, Kostiuk OS, Leibenko LV. Nova pandemiia hrypu 2009 r.: realii s'ohodennia ta naiblyzhchi perspektyvy [New influenza pandemic 2009: the realities of today and the immediate future]. Klinichna imunolohiia. Alerholohiia. Infektolohiia. 2009;10:15-8. (in Ukrainian).
Kulynych-Mis'kiv MO, Ostrovs'kyi MM. Stabilizatsiia lokal'noho antybakterial'noho bar’iera slyzovykh obolonok bakterial'noho dereva v protsesi kompleksnoho likuvannia khronichnoho obstruktyvnoho zakhvoriuvannia lehen' z vykorystanniam tiotropiiu bromidu [Stabilization of the local antibacterial barrier of the mucous membranes of the bacterial tree in the course of complex treatment of chronic obstructive pulmonary disease using bromide tiotropium]. Ukrains'kyi medychnyi al'manakh. 2008;11(1):158-61. (in Ukrainian).
Nakaz MOZ Ukrainy №128 vid 19.03.2007 “Pro zatverdzhennia klinichnykh protokoliv nadannia medychnoi dopomohy za spetsial'nistiu «Pul'monolohiia» [Order of the Ministry of Health of Ukraine No. 128 of March 19, 2007 “On approval of clinical protocols for the provision of medical care in the specialty“ Pulmonology”]. (in Ukrainian).
Deaths Related to 2009 Pandemic Influenza A (H1N1) Among American Indian. Alaska Natives – 12 States, 2009. Morbidity and Mortality Weekly Report (MMWR). 2009;58(48):1341-44.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 І. Савеліхіна, М. Островський
Ця робота ліцензованаІз Зазначенням Авторства 3.0 Міжнародна.
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).